Podkłady muzyczne dla wokalistów i zespołów (midi, karaoke, mp3, audio, teksty)

Wasze często zadawane pytania i nasze odpowiedzi

Kupiłem od was podkład w formacie midi-karaoke i nie mogę go nagrać na płytę AUDIO CD - pomocy
odp: zamówił Pan podkład w nieodpowiednim formacie - w zamówieniu należało zaznaczyć format pliku - MP3 - z takiego formatu pliku, można nagrać płytę AUDIO CD - podczas wyboru w programie do nagrywania - jaką płytę nagrać, należy wybrać format AUDIO CD, z plików z rozszerzeniem *.mid nie da się takiej płyty nagrać, z mp3 tak. Przesyłamy odpowiedni plik w załączniku do maila.

Pobrałem z SAMOOBSŁUGI plik midi-karaoke i mój klawisz, zamiast polskich liter wyświetla jakieś "dziwne znaczki"
odp: nagrał Pan na dyskietce lub innym nośniku - nieodpowiedni plik - w pobranym archiwum.zip znajdują sie 2 pliki midi-karaoke, jeden ma w nazwie KAR - to plik bez polskich znaków przeznaczony do instrumentów, i taki plik należy nagrać na dyskietce lub innym nośniku, którego używa Pana instrument - drugi plik, w którego nazwie znajduje się POL - to plik midi- karaoke przeznaczony do odtwarzania na komputerze, np. w programie VanBasco - który wyświetli odpowiednio polskie znaki.

jestem na Pana stronie i nie wiem co zaznaczyć, bo potrzebuję szybko podkład dla na konkurs piosenki - jak to najszybciej zrobić ?
odp: proszę kupić plik mp3 za pomocą SMS-a - z takiego pliku - można nagrać płytę CD AUDIO

potrzebuję podkład muzyczny dla małego dziecka - ale wasze podkłady nie mają linii melodycznej i maluch sobie z tym nie radzi - możecie zrobić podkład taki jak demo midi z linią ?
odp: tak możemy zrobić taki podkład na zamówienie - ale to dodatkowy koszt 5 zł - proszę złożyć zamówienie na naszej stronie w dziale SKLEP - i w uwagach, napisać że podkład ma być z linią melodyczną.

kupiłem od was podkład w midi i na komputerze gra dobrze, a w moim klawiszu się zacina
odp: przyczyn może być kilka - możliwe, że źle zapisał Pan podkład na nośniku (stara dyskietka, błąd zapisu itp.) ale prosze przesłać nam ten podkład - sprawdzimy i odpowiemy co zrobić - w naszej ponad 20-leniej działalności nie zdarzyło się jeszcze, abyśmy nie rozwiązali takiego problemu - pomożemy rozwiązać każdy problem i odpowiemy na każdy mail z pytaniem.

Pomocy !!! - robię imprezy karaoke i padł mi dysk w komputerze i straciłem wszystkie pliki, które kupiłem u was przez ostatnie 3 lata - czy udzielicie mi jakiejś zniżki abym mógł je kupić ponownie choć trochę taniej ?
odp: Nie, nie udzielimy żadnej zniżki :) - bo nic nie musi Pan płacić - przechowujemy w archiwum wszystkie zamówienia i wiemy co kto kiedy kupił - i przesyłamy Panu wszystkie pliki, które kupił Pan od nas przez ostatnie 3 lata - GRATIS :).
info: w chwili obecnej - w zasadzie nie ma już takiej potrzeby - ponieważ większość naszych klientów korzysta z SAMOOBSŁUGI - a w SAMOOBSŁUDZE plik raz kupiony - możesz zawsze ponownie pobierać za darmo - wielu klientów doceniło już tą możliwość w przypadku utraty danych - lub zwykłego zapominalstwa :)

pomyśl - jedziesz na imprezę i zapomniałeś płyty CD lub dyskietki z utworami - nie ma czasu na powrót - tragedia - ale nie u nas :)- jeżeli masz dostęp do Internetu - klikasz www.muzyczka.pl wchodzisz do SAMOOBSŁUGI i tam masz wszystkie pliki, które od nas kupiłeś - klikasz pobierz i masz !!! - czy znasz firmę, która tak dba o klienta ?
zawsze jesteśmy z tobą - doceń to !!! - awaria klawisza, dyskietki lub innego nośnika na imprezie to tragedia - ale nie z nami - utwory czekają na ciebie zawsze na naszej stronie i to za darmo - raz kupiłeś - masz wieczną gwarancję na ich posiadanie i dostęp do nich w każdej chwili - płacąc u nas troszkę więcej niż u konkurencji, dostajesz bezpieczeństwo i ubezpieczanie, profesjonalną obsługę oraz wieczną gwarancję - utwory robione są na najwyższym poziomie, inni próbują tylko kopiować to co my robimy - ale to tylko kopie - a kopia nigdy nie będzie oryginałem :). Nasze ponad 20- letnie doświadczenie w robieniu podkładów to gwarancja jakości, tysiące naszych klientów dawno to zrozumiało i doceniło - tanio, to nigdy nie znaczy dobrze !!!

Co jeszcze ? Nasze życiowe doświadczenie, to gwarancja profesjonalnej obsługi klienta, nasze ponad 20-letnie granie w kapelach na różnych imprezach - to gwarancja znajomości tematu, nie jesteśmy laikami i potrafimy doradzić w każdym problemie. Nie wierzysz ? zadzwoń.
Muzyka to nasze hobby, miłość i życie.
"Pieniądze to nie wszystko" - jak śpiewała Golec uOrkiestra :) - "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco, " - tak może być i w waszym życiu - i każdy z was może to zrobić :) - my to wiemy !!! nie jesteśmy już młodzikami i swoje w życiu przeżyliśmy - jesteśmy niepoprawnymi optymistami - czego i wam życzymy !!!
znacie nasz motto "DO PRZODU ŻYJ, ŻYJ KOLOROWO, MARZENIA NAJPIEKNIĘJSZE MIEJ" :) - znacie lepszy tekst ?
Doradźcie mi. Wiem że są na rynku programy, które konwertują muzykę z normalnej płyty CD lub z MP3, ale nie wszystkie robią to dobrze. Zdradźcie tajemnicę, które z nich polecacie. Mam parę wyjątkowych perełek do zrobienia. Pisanie z ręki to całe miesiące. Może choć niektóre partie zrobi maszyna. Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.
odp:
Witam!
Nie ma programu dobrze konwertującego z audio na midi - z prostej przyczyny: są to strukturalnie różne formaty. To nie tak, jak z plikiem video, (czy nawet audio) - możesz go przekonwertować z formatu np. avi do vbr czy innego - ale zawsze jest to ten sam plik video, o podobnej strukturze, posiadający klatki zdjęciowe i dźwięk muzyczny (upraszczając).
*mid, *midi, *kar - to pliki OPISUJĽCE komunikację cyfrowego instrumentu. Jest tam podana na każdym tracku informacja o brzmieniu - nazwa, wysokość, długość trwania oraz czasem jakieś kontrolery/efekty, np. modulation, reverb, volumen itd, itp. (słowo MIDI - to skrót ang. Musical Interface Digital Instruments). Plik midi, to coś w rodzaju partytury napisanej cyfrowo (możesz to nawet wydrukować, jako nuty) - jak wiadomo partytura nie zagra, dopóki według niej nie wydobędzie się dźwięku z poszczególnych instrumentów. Właśnie dzięki interfejsowi MIDI, którym jest instrument klawiszowy, z tych trzech płytek, które się w nim znajdują jest wydobywany dźwięk według tego zapisu, gdy dyskietka się obraca w stacji dyskietek - i "klawisz " gra.
Natomiast *wave, *mp3, *flac i im podobne pliki audio, to skompilowane nagranie kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu tracków audio w jedną tzw "cianę dźwięku". Czyli jest to kawałek nagrany w postaci różnych brzmień na różnych częstotliwościach. I teraz - jeżeli przekonwertujesz to np. darmowym rosyjskim programem AUDIO TO MIDI na format midi, to będziesz miał wszystko na jednym tracku, jako swoistą kakofonię, bo w jednym momencie będzie Ci grać werbel, wokal, trąbka jakaś, saksofonik i gitara overdrive. Wszystkie te instrumenty akurat w tym jednym momencie będą miały tę samą częstotliwość i to samo brzmienie - najczęściej pianinka :-)). A ponieważ kompilacja ścieżek audio następuje w algorytmie "random" - drugi raz już takiego samego algorytmu nie uzyskasz, żeby to zdekompilować. Gdyby były takie możliwości nasza i inne firemki "robiące" midi, a także audio - nie miałyby racji bytu.
To tak z grubsza - chyba pozwoli Ci zorientować się w temacie :-))
Pozostaje więc żmudna pisanina ręczna.... :-)) I to jest właśnie naszą działalnością.
Pozdrawiamy serdecznie!Inter-Midi s.c.

62-800 Kalisz
Al. Wojska Polskiego 72/51
kom. 602 498 154 / 606 366 452
mail: leszek@muzyczka.pl